Соліна, Польща ( Solina, Polska ) "Соліна, Бещадське море, круїз, канатка і гори "
Одноденний тур до Польщі з "Відвідай" на Солінське озеро. Одне з найгарніших місць в Карпатах.
Уже не в одному турі, керівники груп дуже радили мені відвідати Соліну, обгрунтовуючи тим , що там неймовірні краєвиди водосховища та панорами гір. Я відкладала, цю поїздку, бо не є фанаткою відпочинкових турів, я обожнюю краєзнавчі екскурсії, і не так далеко звідси, де йде той перший бескид, я деякий час жила -у місці, якого немає на карті. Але, як то кажуть, на все свій час. Тепер тішуся, що поїхала саме зараз, і саме в такому складі групи з нашою чарівною гідесою п Христиною. Отже тепер все по черзі.
р Сян
Локація до якої ми прямуємо, знаходиться зовсім близько від українсько-польського кордону., на давніх етнічних українських землях, де починаються гори Карпати, і тягнеться перший Бескид. Ті гори, що ми називаємо Бескиди ( колишній Старо-Самбірський р-н , С Соснівка, С Мшанець) у Польщі звуть Бєщади. Тут до виселення мешкали бойки та лемки. Людей тих немає, але залишились церкви, відреставровані, без тих "золотих бань" , які мають надзвичайно гарний вигляд. Я вже в дорозі тішилась від побаченого, бо на Лемківщині, ще не була, а села Устиянова, Лісько знайомі зі згадок в художніх альбомах чи на виставках ікон. З тих країв хоча б маємо не малу колекцію давнього іконопису у наших музеях.
Солинське озеро, або "Бещадське море" це найбільше штучне озеро Польщі, яке займає площу 22 км.кв.і має берегову лінію біля 160 км. З"явилось озеро у 1969р в результаті будівництва найвищої греблі в Польщі висотою 82і довжиною 664м на річці Сян. Озеро розташоване між схилами Бещадських гір , де в минулому, а тепер як на дні водосховища, було 6 бойківських сіл. Місце дуже мальовниче та гарне але з сумною історією про непрості часи в минулому та взаємини українсько-польського народів.
Так, як тур відпочинковий, то й не дуже багато локацій маємо для огляду. Все в одному місці, поряд, без переїздів. Сюди входить-прогулянка по дамбі водосховища, круїз на кораблику ( я відмовилась, від цієї локації, круїз триває майже годину, цікаві панорами, але з досвіду знаю, що то не моє. ) та підйом канаткою на гору Явір.
Щоб підійти до дамби, потрібно пройти через сувенірний базарчик.
Тут можна придбати як локальні продукти чи напої так і різні сувеніри переважно з дерева. Великий вибір квасу, пива , наливок від місцевих виробників та різного роду та смаку сиру. Переважно овечі та козині, з перекусу вибір не великий ( та й обмежений простір все таки) вафлі, морозиво. Ресторації та різні фаст-фуди на протилежній стороні дамби. Там більш затишно та просторо. Розрахунок переважно готівковий, саме на сувенірах , але всюди вам видають чек.
Пройтись по дамбі цікаво, її протяжність трохи більше 1 км, але коли спекотно краще мати капелюха. Тут гарні краєвиди - гори, вода, вітрильники та величезні риби зразу ж біля самісінької дамби. Як казала наша гід п Христина, а так воно й було-- де побачите купку людей на краю дамби. значить там є риба - перевірила справді так і було.
За оглядом та замилуванням краєвидів озера, я дійшла до протилежного берега водосховища. Тут попри сувенірні магазинчики можна пройти до вулички з рестораціями та пляжу ( кому цікаве купання чи інші водні атракції ). Але перше, що я бачу це МАФи з перекусом. Зразу око бачить знайому назву "Запіканки". Колись на початку 1990-их це був мій улюблений перекус , так званий смак дитинства. Будучи в турах в Польщі я завжди хотіла їх знову посмакувати, й заодно перевірити чи такі самі, як колись, але то не потрапляла на них, то коли знаходила, то часу не було їх купувати. Отже, йду купувати запіканку. Окрім традиційної-гриби, сир, тепер є ще з багатьма додатками. Обираю, таку, як колись
Ресторація "Шпротка" Дуже класне та затишне місце, і з тематичним декором. Смачна кавка і приємний персонал.
Гірська стація "Явір". На 0 поверсі окрім оглядової тераси є плац з розою вітрів, "Бєщадська фурія" ( типу родельбан) , розважальний парк "Таємнича Соліна "- магічний світ бєсув і чадув з бєщадських легенд., та корчма Явір.
Мандруйте, бо це безцінні враження та емоції.



Це була незабутня подорож. Дякую Галиночка за чудову компанію) Ну і звичайно Відвідай Туру за можливість подорожувати та бачити таку красу 🥰💖 а наш гід Христина, то окрема любов 🫶🫶🫶
ВідповістиВидалитиПовністю погоджуюсь, це був гарний та супер позитивний день.
Видалити